PRAVIDLA TOHOTO BLOGU

Dříve, než si stáhnete podvinek nebo začnete paličkovat podle návodů, přečtěte si, prosím tyto řádky.
Všechna paličkovaná díla, podvinky, návody a obrázkové postupy jsou, není-li uvedeno jinak, mé vlastní a totéž platí o fotografiích.
Respektujte, prosím, tedy má autorská práva a dodržujte pravidla tohoto blogu:

1. Fotografie, návody, podvinky nebo text bez mého svolení nekopírujte ani nevyužívejte jinak, než pro své paličkování.

2. Podvinky zde uveřejněné a u kterých je to uvedeno, jsou volně ke stažení, ale pouze pro vaši osobní potřebu, NE KE KOMERČNÍM ÚČELŮM! Paličkujte si pro sebe nebo pro obdarování blízkých, ale pokud si chcete paličkováním vydělávat, musíte si navrhovat své vlastní krajky.

3. Jestliže kdekoliv vystavujete paličkovanou krajku podle podvinku jiného autora, než jste vy sami, je vaší povinností kromě svého jména (krajku pouze realizujete) zmínit i jméno autora návrhu.

Za dodržování těchto tří základních pravidel slušnosti vám nabízím podvinky, za které byste museli všude jinde nejprve zaplatit. Co z toho mám? Dobrý pocit, že podvinky neskončí někde zapomenuté uvnitř notesu, ale přinesou radost i potěšení ještě někomu dalšímu. Věřte ale, a teď jistě nemluvím pouze o sobě, že každého autora velmi mrzí, když vidí, jak někdo jiný sklízí chvály za něho samotného.

Prohledat tento blog

pátek 2. prosince 2011

Sluníčko

sluníčko3
Návrh a provedení V. Cepáková


Úplný začátečník zvládne upaličkovat sluníčko. Stačí umět řetízek, případně řetízek s pikotkami, plátýnko na očka a připojování.
Sluníčko můžeme paličkovat celé naráz, potom potřebujeme 7 párů (6+1vodivý), nebo jej upaličkujeme ve dvou etapách, pak nám stačí 5 párů (4+1vodivý).
Podvinky jsou ve dvou variantách - sluníčko s očima a bez nich. Vyberte si to, co vám lépe vyhovuje.

podvinek není určen ke komerčním účelům


     Jako materiál můžeme použít perlovku různých odstínů žluté až oranžové, melírovanou perlovku nebo lněné nitě. Na vodivý pár a krajní svislý pár si navineme více materiálu, nezapomeneme, že má větší spotřebu.
Jestliže se rozhodneme upaličkovat sluníčko nadvakrát, připravíme si 4+1 pár a navěsíme je do vyznačených bodů v kruhu, na vnější bod zavěsíme dva páry, jeden z nich je vodivý.

začátek

     Paličkujeme plátýnko na očka kolem dokola. Jakmile dopaličkujeme k začátku, svislé páry připojíme háčkem - každý k jeho vlastnímu začátku, vnitřní tři odstřihneme a s dvěma krajními pokračujeme řetízkem v práci na paprscích.

vnitřní kruh
začátek paprsků

     Každý paprsek připojíme háčkem ke kruhu podle podvinku. Po dokončení paprsků tyto páry připojíme a zajistíme uzlíky. Pokud chceme, můžeme ještě upaličkovat očka, která tvoří řetízek s pikotkami. Hotové sluníčko tužíme nebo po odšpendlení ihned lepíme na vhodný podklad.


dokončení

1 komentář:

  1. Dobrý den, jsem úplný začátečník :-D Váš blog je super, velmi mě naučil. Chtěla jsem se zeptat, když paličkujete kruh, jako je toto krásně slunce, Otáčíte podvinek? nebo jakse poličkuje kolem dokola?

    Děkuji

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře nebo připomínky. Budu moc ráda, jestliže se také budete chtít podělit o své rady a zkušenosti.

Thank you for your comments or suggestions. I will be very glad if you also want to share your advice and experience.