PRAVIDLA TOHOTO BLOGU

Dříve, než si stáhnete podvinek nebo začnete paličkovat podle návodů, přečtěte si, prosím tyto řádky.
Všechna paličkovaná díla, podvinky, návody a obrázkové postupy jsou, není-li uvedeno jinak, mé vlastní a totéž platí o fotografiích.
Respektujte, prosím, tedy má autorská práva a dodržujte pravidla tohoto blogu:

1. Fotografie, návody, podvinky nebo text bez mého svolení nekopírujte ani nevyužívejte jinak, než pro své paličkování.

2. Podvinky zde uveřejněné a u kterých je to uvedeno, jsou volně ke stažení, ale pouze pro vaši osobní potřebu, NE KE KOMERČNÍM ÚČELŮM! Paličkujte si pro sebe nebo pro obdarování blízkých, ale pokud si chcete paličkováním vydělávat, musíte si navrhovat své vlastní krajky.

3. Jestliže kdekoliv vystavujete paličkovanou krajku podle podvinku jiného autora, než jste vy sami, je vaší povinností kromě svého jména (krajku pouze realizujete) zmínit i jméno autora návrhu.

Za dodržování těchto tří základních pravidel slušnosti vám nabízím podvinky, za které byste museli všude jinde nejprve zaplatit. Co z toho mám? Dobrý pocit, že podvinky neskončí někde zapomenuté uvnitř notesu, ale přinesou radost i potěšení ještě někomu dalšímu. Věřte ale, a teď jistě nemluvím pouze o sobě, že každého autora velmi mrzí, když vidí, jak někdo jiný sklízí chvály za něho samotného.

Prohledat tento blog

neděle 18. prosince 2011

Hvězdička na vánoční přání

návrh a provedení Zdeňka Š - 9 let

Je to jako s dospělými krajkářkami. Některé si celý život paličkují podle cizích podvinků, shání je různými cestami a nic jiného je neláká. Jiné se snaží o krajku autorskou, ať už s velkých úspěchem, nebo jen sobě a svým blízkým pro radost. Mezi děvčaty v kroužku je to obdobné. Všechny si vyzkoušely, jak je těžké připravit takový podvinek. Byla to ode mne i malinko schválnost, která částečně vyšla - u hodně z nich odpadlo ohrnování nosíku ve smyslu líbí/nelíbí. Ale polovina z nich se po upaličkování jedné své autorské práce vrátila ke starému způsobu - beru připravený podvinek a jedu. Je to snazší.
O to větší radost mám z holek, které naopak kreslení podvinků chytlo. Pustilo se jich do toho jen pár, ale s velkým elánem. Nosí mi teď alba, které si zavedly, a v nich spoustu skvělých nápadů. Těším se, až je budeme moci zrealizovat.
Možná vám budou jejich kraječky připadat neumělé, málo dokonalé nebo příliš jednoduché. Já si jich ale moc vážím. Je to škola. Třeba tahle Zdenčina hvězdička. Zvládla ji sama. A než upaličkovala všech sedm cípů, naučila se jednoduchým způsobem paličkovat ostrý roh. Myslím, že i doma mnohem více ocení, že je to od začátku až do konce jen a jen její vlastní práce.

Přeji hezkou adventní neděli!

4 komentáře:

 1. ja zaczęłam robić koronkę klockową niedawno, jeszcze się uczę, jestem dopiero na początku drogi.
  Podziwiam osoby którzy tworzą tak piękne rzeczy i gdzie mogę się czegoś nauczyć, a u Ciebie jest takie miejsce.
  Pozdrawiam

  OdpovědětVymazat
 2. Irena, jsem ráda, že se vám tu líbí :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Hvězdička se moc povedla, Zdeni je šikulka.

  OdpovědětVymazat
 4. Zdeňku také moc chválím. Celé to vymyslela sama a to se velmi cení!!!Moc krásná hvězda.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře nebo připomínky. Budu moc ráda, jestliže se také budete chtít podělit o své rady a zkušenosti.

Thank you for your comments or suggestions. I will be very glad if you also want to share your advice and experience.