PRAVIDLA TOHOTO BLOGU

Dříve, než si stáhnete podvinek nebo začnete paličkovat podle návodů, přečtěte si, prosím tyto řádky.
Všechna paličkovaná díla, podvinky, návody a obrázkové postupy jsou, není-li uvedeno jinak, mé vlastní a totéž platí o fotografiích.
Respektujte, prosím, tedy má autorská práva a dodržujte pravidla tohoto blogu:

1. Fotografie, návody, podvinky nebo text bez mého svolení nekopírujte ani nevyužívejte jinak, než pro své paličkování.

2. Podvinky zde uveřejněné a u kterých je to uvedeno, jsou volně ke stažení, ale pouze pro vaši osobní potřebu, NE KE KOMERČNÍM ÚČELŮM! Paličkujte si pro sebe nebo pro obdarování blízkých, ale pokud si chcete paličkováním vydělávat, musíte si navrhovat své vlastní krajky.

3. Jestliže kdekoliv vystavujete paličkovanou krajku podle podvinku jiného autora, než jste vy sami, je vaší povinností kromě svého jména (krajku pouze realizujete) zmínit i jméno autora návrhu.

Za dodržování těchto tří základních pravidel slušnosti vám nabízím podvinky, za které byste museli všude jinde nejprve zaplatit. Co z toho mám? Dobrý pocit, že podvinky neskončí někde zapomenuté uvnitř notesu, ale přinesou radost i potěšení ještě někomu dalšímu. Věřte ale, a teď jistě nemluvím pouze o sobě, že každého autora velmi mrzí, když vidí, jak někdo jiný sklízí chvály za něho samotného.

Prohledat tento blog

čtvrtek 8. prosince 2011

Hvězdičková výplň

hvězdičková půdice

Hvězdičky najdou v krajce uplatnění jak jednotlivě, tak i ve větším počtu, kde se uplatní jako půdice. Vypadají velice pěkně, ale práce na takové půdici už vyžaduje soustředění na jednotlivé nitě. Špatné nebo zapomenuté kroucení i nesprávně zapíchnutý špendlík jsou chybičky, které jsou potom ve výsledné práci vidět. Je to také půdice, na kterou je potřeba větší počet párů. Na vytvoření jedné hvězdičky totiž potřebujeme hned tři páry.

Ilustrační obrázek není zrovna ideální ukázkou. Krajka je tu totiž pootočena o 90°. Ve skutečnosti paličkujeme hvězdičky tak, že jeden pár je svislý a dva přichází šikmo zleva a zprava. Když chceme mít hvězdičky pěkně pravidelné, musíme mít připravenou pravidelnou síť z rovnostranných trojúhelníčků.

Návod
Síť

3 komentáře:

  1. Ty hvězdičky vypadají moc hezky.Kdybych je nenašla u tebe, asi by mě nenapadlo, že jsou paličkované.

    OdpovědětVymazat
  2. Vlaďko, za prvé chválím pěkný kabátek, za druhé a více chválím všechna tvoje výtvarná díla, včetně návodů a vůbec, jak máš blog vedený. Nemůžu se vynadívat. Přeji pěkný víkend.

    OdpovědětVymazat
  3. Helenko, děkuju. Úplně se červenám. Ono to tu jde ale trochu snadněji, než na blogu.cz. Proto to stěhování.

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře nebo připomínky. Budu moc ráda, jestliže se také budete chtít podělit o své rady a zkušenosti.

Thank you for your comments or suggestions. I will be very glad if you also want to share your advice and experience.