PRAVIDLA TOHOTO BLOGU

Dříve, než si stáhnete podvinek nebo začnete paličkovat podle návodů, přečtěte si, prosím tyto řádky.
Všechna paličkovaná díla, podvinky, návody a obrázkové postupy jsou, není-li uvedeno jinak, mé vlastní a totéž platí o fotografiích.
Respektujte, prosím, tedy má autorská práva a dodržujte pravidla tohoto blogu:

1. Fotografie, návody, podvinky nebo text bez mého svolení nekopírujte ani nevyužívejte jinak, než pro své paličkování.

2. Podvinky zde uveřejněné a u kterých je to uvedeno, jsou volně ke stažení, ale pouze pro vaši osobní potřebu, NE KE KOMERČNÍM ÚČELŮM! Paličkujte si pro sebe nebo pro obdarování blízkých, ale pokud si chcete paličkováním vydělávat, musíte si navrhovat své vlastní krajky.

3. Jestliže kdekoliv vystavujete paličkovanou krajku podle podvinku jiného autora, než jste vy sami, je vaší povinností kromě svého jména (krajku pouze realizujete) zmínit i jméno autora návrhu.

Za dodržování těchto tří základních pravidel slušnosti vám nabízím podvinky, za které byste museli všude jinde nejprve zaplatit. Co z toho mám? Dobrý pocit, že podvinky neskončí někde zapomenuté uvnitř notesu, ale přinesou radost i potěšení ještě někomu dalšímu. Věřte ale, a teď jistě nemluvím pouze o sobě, že každého autora velmi mrzí, když vidí, jak někdo jiný sklízí chvály za něho samotného.

Prohledat tento blog

neděle 4. prosince 2011

Krajkářský uzlík - když se přetrhne nit

Ani to dlouho netrvalo a našla se příležitost ukázat co dělat, když se nit přetrhne a potřebuji ji navázat na kraťoučký koneček. Stalo se mi to v ten nejméně vhodný okamžik. Při paličkování lístečku se mi krátce střižený uzlík rozvázal. Párat se mi nechtělo, tak jsem navazovala.
Uzlík se provádí stejně - pomocí smyčky. Tu si uděláme na niti vedoucí od paličky a vkládáme do ní kratší utržený konec. Při utahování smyčky pak opatrně, aby se konec nevysunul a pevnost uzlíku si raději ověříme. Někdy se povede jen smyčka, která druhou nit obepíná.

na něj se navleče smyčka z nitě utržené paličky 


smyčku utáhnout a pak také protější konce nití

v dokončeném lístečk se uzlík dokonale schoval

Přeju hodně trpělivosti :-D

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře nebo připomínky. Budu moc ráda, jestliže se také budete chtít podělit o své rady a zkušenosti.

Thank you for your comments or suggestions. I will be very glad if you also want to share your advice and experience.