PRAVIDLA TOHOTO BLOGU

Dříve, než si stáhnete podvinek nebo začnete paličkovat podle návodů, přečtěte si, prosím tyto řádky.
Všechna paličkovaná díla, podvinky, návody a obrázkové postupy jsou, není-li uvedeno jinak, mé vlastní a totéž platí o fotografiích.
Respektujte, prosím, tedy má autorská práva a dodržujte pravidla tohoto blogu:

1. Fotografie, návody, podvinky nebo text bez mého svolení nekopírujte ani nevyužívejte jinak, než pro své paličkování.

2. Podvinky zde uveřejněné a u kterých je to uvedeno, jsou volně ke stažení, ale pouze pro vaši osobní potřebu, NE KE KOMERČNÍM ÚČELŮM! Paličkujte si pro sebe nebo pro obdarování blízkých, ale pokud si chcete paličkováním vydělávat, musíte si navrhovat své vlastní krajky.

3. Jestliže kdekoliv vystavujete paličkovanou krajku podle podvinku jiného autora, než jste vy sami, je vaší povinností kromě svého jména (krajku pouze realizujete) zmínit i jméno autora návrhu.

Za dodržování těchto tří základních pravidel slušnosti vám nabízím podvinky, za které byste museli všude jinde nejprve zaplatit. Co z toho mám? Dobrý pocit, že podvinky neskončí někde zapomenuté uvnitř notesu, ale přinesou radost i potěšení ještě někomu dalšímu. Věřte ale, a teď jistě nemluvím pouze o sobě, že každého autora velmi mrzí, když vidí, jak někdo jiný sklízí chvály za něho samotného.

Prohledat tento blog

sobota 3. prosince 2011

Řetízek - krok za krokem


Když pominu kroucený pár, s nímž samotným nic nevytvoříme, je řetízek takový nejjednodušší spletenec nití, ze kterého už vytvořit něco lze. Můžeme ho udělat jednobarevný nebo si pro každý pár zvolit odlišnou barvu. Potom vznikne zajímavě pravidelný vzoreček. Také ho můžeme ozvláštnit pikotkou.

 •  Řetízek:
2 páry paliček navinutých podle délky řetízku + asi 15 cm navíc
Postup: (křížit - kroutit) závorku stále opakujeme
Při kroucení držíme ruce s paličkami dál od sebe a tím si řetízek přirozeně utahujeme. Nesnažíme se ho ale utahovat jako při vázání uzlů. Ani volný řetízek není pěkný.

začátek řetízku - 2 páry 

1. krok - křížit 

2. krok - kroutit 

3. krok - křížit 

5. krok - kroutit 

opakujeme

2 komentáře:

 1. Dobrý den ráda bych se naučila paličkovanou krajku,u nás se to vyučuje v DDM,ale bohužel nemám dostatek financí a navíc mám nemocnou ruku,myslíte že v Ústecké kraji by byl ochoten mě to někdo naučit i v domácím prostředí? Děkuji Libichová

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To bohužel nemůžu vědět. Zkuste to v nějaké paličkovací skupině. Na FB je jich plno.

   Vymazat

Děkuji za vaše komentáře nebo připomínky. Budu moc ráda, jestliže se také budete chtít podělit o své rady a zkušenosti.

Thank you for your comments or suggestions. I will be very glad if you also want to share your advice and experience.