PRAVIDLA TOHOTO BLOGU

Dříve, než si stáhnete podvinek nebo začnete paličkovat podle návodů, přečtěte si, prosím tyto řádky.
Všechna paličkovaná díla, podvinky, návody a obrázkové postupy jsou, není-li uvedeno jinak, mé vlastní a totéž platí o fotografiích.
Respektujte, prosím, tedy má autorská práva a dodržujte pravidla tohoto blogu:

1. Fotografie, návody, podvinky nebo text bez mého svolení nekopírujte ani nevyužívejte jinak, než pro své paličkování.

2. Podvinky zde uveřejněné a u kterých je to uvedeno, jsou volně ke stažení, ale pouze pro vaši osobní potřebu, NE KE KOMERČNÍM ÚČELŮM! Paličkujte si pro sebe nebo pro obdarování blízkých, ale pokud si chcete paličkováním vydělávat, musíte si navrhovat své vlastní krajky.

3. Jestliže kdekoliv vystavujete paličkovanou krajku podle podvinku jiného autora, než jste vy sami, je vaší povinností kromě svého jména (krajku pouze realizujete) zmínit i jméno autora návrhu.

Za dodržování těchto tří základních pravidel slušnosti vám nabízím podvinky, za které byste museli všude jinde nejprve zaplatit. Co z toho mám? Dobrý pocit, že podvinky neskončí někde zapomenuté uvnitř notesu, ale přinesou radost i potěšení ještě někomu dalšímu. Věřte ale, a teď jistě nemluvím pouze o sobě, že každého autora velmi mrzí, když vidí, jak někdo jiný sklízí chvály za něho samotného.

Prohledat tento blog

pondělí 5. prosince 2011

Vánoční ozdůbky - kapka

Návrh a zhotovení V.Cepáková
návrh a realizace V. Cepáková

podvinek není určen ke komerčním účelům

Pustila jsem se do druhé ozdobičky a práce mi tak hezky přibývala pod rukama, že jsem nějak zapomněla fotit. Je však jednoduchá. Jediné možné zdržení by snad mohlo být u rozšiřování a posléze zúžování pásky, která tvoří spirálu. Řešila jsem to přidáváním a ubíráním párů.

Spirála z bílých a zlatožlutých párů

Začíná se špičkou ze 4 párů. Dva páry okrajové jsou žluté, 1 pár svislý a 1 vodivý jsou bílé. Materiál stejný, jako u předchozí ozdůbky. Paličkuje se plátýnkem na očka s kroucenými páry na okraji. Jakmile se začne páska rozšiřovat, přidáme mezi nitě bílého prostředního páru další pár. Později zopakujeme ještě jednou. Máme pak dva žluté a tři bílé svislé páry + jeden vodivý.

Až  se zase začne páska zúžovat, vnitřní páry postupně odebereme.
odebírání párů

Ke konci spirály se odeberou i zbývající bílé páry, aby zbyly jen žluté pro řetízek.

odebírání párů na konci

Řetízkem s pikotkami pak dopaličkujeme hvězdičku a zbytek výplně tak, abychom nemuseli stříhat, tzn. snažíme se to vypracovat jedním tahem.

3 komentáře:

  1. Tak ty měníš zase adresu! Ty řádíš...Tak ať se ti tady daří!!

    OdpovědětVymazat
  2. Zdení, děkuju za přání a jsem moc ráda, že moje stěhování nic nemění na našem internetovém přátelství. Myslím, že pro blogery je jedno, na které adrese sídlí, cestu si k sobě najdou.

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře nebo připomínky. Budu moc ráda, jestliže se také budete chtít podělit o své rady a zkušenosti.

Thank you for your comments or suggestions. I will be very glad if you also want to share your advice and experience.