PRAVIDLA TOHOTO BLOGU

Dříve, než si stáhnete podvinek nebo začnete paličkovat podle návodů, přečtěte si, prosím tyto řádky.
Všechna paličkovaná díla, podvinky, návody a obrázkové postupy jsou, není-li uvedeno jinak, mé vlastní a totéž platí o fotografiích.
Respektujte, prosím, tedy má autorská práva a dodržujte pravidla tohoto blogu:

1. Fotografie, návody, podvinky nebo text bez mého svolení nekopírujte ani nevyužívejte jinak, než pro své paličkování.

2. Podvinky zde uveřejněné a u kterých je to uvedeno, jsou volně ke stažení, ale pouze pro vaši osobní potřebu, NE KE KOMERČNÍM ÚČELŮM! Paličkujte si pro sebe nebo pro obdarování blízkých, ale pokud si chcete paličkováním vydělávat, musíte si navrhovat své vlastní krajky.

3. Jestliže kdekoliv vystavujete paličkovanou krajku podle podvinku jiného autora, než jste vy sami, je vaší povinností kromě svého jména (krajku pouze realizujete) zmínit i jméno autora návrhu.

Za dodržování těchto tří základních pravidel slušnosti vám nabízím podvinky, za které byste museli všude jinde nejprve zaplatit. Co z toho mám? Dobrý pocit, že podvinky neskončí někde zapomenuté uvnitř notesu, ale přinesou radost i potěšení ještě někomu dalšímu. Věřte ale, a teď jistě nemluvím pouze o sobě, že každého autora velmi mrzí, když vidí, jak někdo jiný sklízí chvály za něho samotného.

Prohledat tento blog

čtvrtek 19. ledna 2012

Kytička z lístečků ze dvou párů

kytička

Tato kytička je dělaná ze dvou párů z příze Monika. Lístečky se z ní dělají docela dobře pro její tloušťku. Výsledná kytička se ale mírně kroutí, protože příze je hodně pružná. Tenhle nedostatek ale může být využitý k tvarování lístečků do obloučku.
1.lístek

2.lístek


Po zajištění špičky lístku špendlíkem se kříží a kroutí a páry se přehodí jeden z levé a druhý z pravé strany špendlíku a pokračuje se řetízkem zpět ke středu. Ten bude schován po rubové straně lístku. Ve středu se řetízek připojí.

3.

o
f
k

d

Takto vypadá kytička jedné z návštěvnic ještě staré Paličkománie, pro kterou jsem původně návod vytvářela. Myslím, že mě tehdy vypracováním předčila, její kytička je naprosto dokonalá.

paličkovala Eva P.


1 komentář:

Děkuji za vaše komentáře nebo připomínky. Budu moc ráda, jestliže se také budete chtít podělit o své rady a zkušenosti.

Thank you for your comments or suggestions. I will be very glad if you also want to share your advice and experience.