PRAVIDLA TOHOTO BLOGU

Dříve, než si stáhnete podvinek nebo začnete paličkovat podle návodů, přečtěte si, prosím tyto řádky.
Všechna paličkovaná díla, podvinky, návody a obrázkové postupy jsou, není-li uvedeno jinak, mé vlastní a totéž platí o fotografiích.
Respektujte, prosím, tedy má autorská práva a dodržujte pravidla tohoto blogu:

1. Fotografie, návody, podvinky nebo text bez mého svolení nekopírujte ani nevyužívejte jinak, než pro své paličkování.

2. Podvinky zde uveřejněné a u kterých je to uvedeno, jsou volně ke stažení, ale pouze pro vaši osobní potřebu, NE KE KOMERČNÍM ÚČELŮM! Paličkujte si pro sebe nebo pro obdarování blízkých, ale pokud si chcete paličkováním vydělávat, musíte si navrhovat své vlastní krajky.

3. Jestliže kdekoliv vystavujete paličkovanou krajku podle podvinku jiného autora, než jste vy sami, je vaší povinností kromě svého jména (krajku pouze realizujete) zmínit i jméno autora návrhu.

Za dodržování těchto tří základních pravidel slušnosti vám nabízím podvinky, za které byste museli všude jinde nejprve zaplatit. Co z toho mám? Dobrý pocit, že podvinky neskončí někde zapomenuté uvnitř notesu, ale přinesou radost i potěšení ještě někomu dalšímu. Věřte ale, a teď jistě nemluvím pouze o sobě, že každého autora velmi mrzí, když vidí, jak někdo jiný sklízí chvály za něho samotného.

Prohledat tento blog

čtvrtek 26. ledna 2012

Vyšší dívčí

náramek z dírkové půdice paličkovala Anna - 14 let

Nejstarší děvčata, která stála u zrodu našeho kroužku jsou už na prahu dospělosti. V hlavě starosti, jakou barvu má mít společné třídní tričko a jaká píseň je bude doprovázet na poslední show, než dají škole sbohem. I proto si moc vážím okamžiků, kdy si najdou čas a přijdou mezi nás. Už by ani chodit nemusely. To co si chtějí upaličkovat, zvládnou i beze mě. Ale přijdou. Snažím se jim pak podstrčit nové techniky, aby si odnesly ještě trochu navíc, než jen plátýnko a polohod.Třeba dírková půdice. Zdá se jednoduchá, ale člověk se na ni musí soustředit, sledovat, kam se vydávají jednotlivé páry. To se pak moc nedá povídat si ješě o holčičích záležitostech. Ale chvilka soustředění přinese výsledek v podobě náramku.
 Začali jsme z kovového kroužku pro zapínání se dvěma páry a ostatní tam pak postupně po obou stranách přidali. Na druhém konci jsme práci otočili a po rubu ukončili žebrovými uzly. Zároveň jsme přivázali i druhý díl zapínání.

 Jinou podobu měla půdice Anety. Ta se nakonec pro náramek nerozhodla a nechala si to jako cvičnou pásku do vzorníku.3 komentáře:

Děkuji za vaše komentáře nebo připomínky. Budu moc ráda, jestliže se také budete chtít podělit o své rady a zkušenosti.

Thank you for your comments or suggestions. I will be very glad if you also want to share your advice and experience.