PRAVIDLA TOHOTO BLOGU

Dříve, než si stáhnete podvinek nebo začnete paličkovat podle návodů, přečtěte si, prosím tyto řádky.
Všechna paličkovaná díla, podvinky, návody a obrázkové postupy jsou, není-li uvedeno jinak, mé vlastní a totéž platí o fotografiích.
Respektujte, prosím, tedy má autorská práva a dodržujte pravidla tohoto blogu:

1. Fotografie, návody, podvinky nebo text bez mého svolení nekopírujte ani nevyužívejte jinak, než pro své paličkování.

2. Podvinky zde uveřejněné a u kterých je to uvedeno, jsou volně ke stažení, ale pouze pro vaši osobní potřebu, NE KE KOMERČNÍM ÚČELŮM! Paličkujte si pro sebe nebo pro obdarování blízkých, ale pokud si chcete paličkováním vydělávat, musíte si navrhovat své vlastní krajky.

3. Jestliže kdekoliv vystavujete paličkovanou krajku podle podvinku jiného autora, než jste vy sami, je vaší povinností kromě svého jména (krajku pouze realizujete) zmínit i jméno autora návrhu.

Za dodržování těchto tří základních pravidel slušnosti vám nabízím podvinky, za které byste museli všude jinde nejprve zaplatit. Co z toho mám? Dobrý pocit, že podvinky neskončí někde zapomenuté uvnitř notesu, ale přinesou radost i potěšení ještě někomu dalšímu. Věřte ale, a teď jistě nemluvím pouze o sobě, že každého autora velmi mrzí, když vidí, jak někdo jiný sklízí chvály za něho samotného.

Prohledat tento blog

pátek 10. února 2012

Malé návrhářkyDo našeho kroužku letos nebylo žádné přijímání nováčků, počet děvčat je tak akorát, abych se mohla každé chvilku věnovat. Také jsem se rozhodla, že se na návrzích podvinků začnou více podílet samy. A pustili jsme se do toho hned na začátku při prvním setkání. Když řeknete dítěti (nebo i dospělému) - Něco si namaluj - nebude vědět co. Bude se trápit a asi nic nevznikne. My jsme si dali několik mantinelů:
Návrh bude vymezený kruhem. Jestli bude uzavřen v kruhovém rámu nebo ne, to už záleželo na dětech.
Bude vznikat způsobem volného čmárání pastelkou. Jakmile děti sklouznou ke kreslení ostrou tužkou, vznikne sice pěkný dětský obrázek, ale nedá se paličkovat.
Budeme se snažit o co nejjednodušší námět a zkusíme jich vytvořit několik.
Mohou ho potom převést na podvinek samy, nebo jim s tím něco málo pomůžu. Zvláště velké bych už chtěla tlačit do složitějších technik.Mladší děvčata se do kreslení pustila s vervou a brzy i do samotného paličkování. Že je to chytlo se ukázalo i v dalších dnech. Některé si doma nakreslily celé album návrhů. Některé krajky už jsou na světě, další se paličkují.

návrh Markéty P. - 14 let

 

3 komentáře:

 1. Ahoj Vladi, to je nádhera.
  Krásný víkend a pozdravuju krajkářky z kroužku. Marjánka z Jesu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vyřídím, ale až po prázdninách. Teď si budeme užívat volna, sněhu, ledu a domácích chvilek. Aspoň já ano.

   Vymazat

Děkuji za vaše komentáře nebo připomínky. Budu moc ráda, jestliže se také budete chtít podělit o své rady a zkušenosti.

Thank you for your comments or suggestions. I will be very glad if you also want to share your advice and experience.