PRAVIDLA TOHOTO BLOGU

Dříve, než si stáhnete podvinek nebo začnete paličkovat podle návodů, přečtěte si, prosím tyto řádky.
Všechna paličkovaná díla, podvinky, návody a obrázkové postupy jsou, není-li uvedeno jinak, mé vlastní a totéž platí o fotografiích.
Respektujte, prosím, tedy má autorská práva a dodržujte pravidla tohoto blogu:

1. Fotografie, návody, podvinky nebo text bez mého svolení nekopírujte ani nevyužívejte jinak, než pro své paličkování.

2. Podvinky zde uveřejněné a u kterých je to uvedeno, jsou volně ke stažení, ale pouze pro vaši osobní potřebu, NE KE KOMERČNÍM ÚČELŮM! Paličkujte si pro sebe nebo pro obdarování blízkých, ale pokud si chcete paličkováním vydělávat, musíte si navrhovat své vlastní krajky.

3. Jestliže kdekoliv vystavujete paličkovanou krajku podle podvinku jiného autora, než jste vy sami, je vaší povinností kromě svého jména (krajku pouze realizujete) zmínit i jméno autora návrhu.

Za dodržování těchto tří základních pravidel slušnosti vám nabízím podvinky, za které byste museli všude jinde nejprve zaplatit. Co z toho mám? Dobrý pocit, že podvinky neskončí někde zapomenuté uvnitř notesu, ale přinesou radost i potěšení ještě někomu dalšímu. Věřte ale, a teď jistě nemluvím pouze o sobě, že každého autora velmi mrzí, když vidí, jak někdo jiný sklízí chvály za něho samotného.

Prohledat tento blog

pátek 17. února 2012

Paličkované vajíčko s hráškou

vajíčko s hráškou - návrh V.Cepáková
paličkované vajíčko - návrh a realizace V.Cepáková

Dnešní vajíčko je z plátýnkové pásky s výplní, které se říká hráška.

návrh V.Cepáková, podvinek použijte v souladu s pravidly tohoto blogu


Plátýnko je píchané za dva páry, ale špendlík je zapíchnut vždy do čtverečku plátýnka. Umístění špendlíku pak pomáhá vytvořit efekt na okraji. Použila jsem 4 + 2 páry fialové perlovky a 2 páry bílé Moniky, ze které je vypracovaný vložený řetízek. Na výplň jsem potřebovala 8 párů bílé Moniky.

hráška3
hráška4
hráška5
hráška6

Po upaličkování celé okrajové pásky jsem fialové páry ukončila. Dva krajní vodivé posloužily k upaličkování závěsného poutka. Bílé jsem připojila k jejich začátku a pak s nimi přešla řetízkem k vnitřnímu okraji, kde jsem je opět připojila.

hráška7

Vzor hrášky jsem paličkovala, tak jak naznačuje nákres. Jednotlivé páry prochází zkrz sebe plátýnkem a před tím se vždy kroutí. Špendlíky jsem znovu zapichovala dovnitř čtverečku plátýnka. Víc se mi to líbí, dírky vzoru jsou kulatější.

hráška8
hráška9
hráška10

Stále je třeba sledovat nákres. V místech, kde páry přechází delší úsek, jako na tomto obrázku po okrajích, je kroutíme vícekrát (asi třikrát). Také podle potřeby přidáváme nové páry.

hráška11
hráška12
hráška12

V dolní části vajíčka zas postupně páry odkládáme a připojíme k okraji.
hráška13
hráška14
Zakončila jsem opět pomocí žebrových uzlů.
hráška15
hráška

3 komentáře:

 1. Es un trabajo muy hermoso, no lo conocia, parece muy dificil,pero el resultado es espactacular, Felicitaciones¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡ desde Chile, Susana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Thank you for your comment and visit. I´m glad. I can only say don´t worry and try it :-D

   Vymazat
 2. Hola muchas gracias.Estas fotos estan muy buenas se puede ver muy bien el paso a paso,Voy a practicar,la técnica me gusta mucho,GRACIAS BESOS

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře nebo připomínky. Budu moc ráda, jestliže se také budete chtít podělit o své rady a zkušenosti.

Thank you for your comments or suggestions. I will be very glad if you also want to share your advice and experience.