PRAVIDLA TOHOTO BLOGU

Dříve, než si stáhnete podvinek nebo začnete paličkovat podle návodů, přečtěte si, prosím tyto řádky.
Všechna paličkovaná díla, podvinky, návody a obrázkové postupy jsou, není-li uvedeno jinak, mé vlastní a totéž platí o fotografiích.
Respektujte, prosím, tedy má autorská práva a dodržujte pravidla tohoto blogu:

1. Fotografie, návody, podvinky nebo text bez mého svolení nekopírujte ani nevyužívejte jinak, než pro své paličkování.

2. Podvinky zde uveřejněné a u kterých je to uvedeno, jsou volně ke stažení, ale pouze pro vaši osobní potřebu, NE KE KOMERČNÍM ÚČELŮM! Paličkujte si pro sebe nebo pro obdarování blízkých, ale pokud si chcete paličkováním vydělávat, musíte si navrhovat své vlastní krajky.

3. Jestliže kdekoliv vystavujete paličkovanou krajku podle podvinku jiného autora, než jste vy sami, je vaší povinností kromě svého jména (krajku pouze realizujete) zmínit i jméno autora návrhu.

Za dodržování těchto tří základních pravidel slušnosti vám nabízím podvinky, za které byste museli všude jinde nejprve zaplatit. Co z toho mám? Dobrý pocit, že podvinky neskončí někde zapomenuté uvnitř notesu, ale přinesou radost i potěšení ještě někomu dalšímu. Věřte ale, a teď jistě nemluvím pouze o sobě, že každého autora velmi mrzí, když vidí, jak někdo jiný sklízí chvály za něho samotného.

Prohledat tento blog

pátek 24. února 2012

Šest úhlů, aneb co způsobila jedna sněhová vločka


Já vím, proč mluvit o sněhových vločkách, když je ve vzduchu cítit jaro. První to, jako vždy, poznala zvířátka. Ptáci začali poránu vyzpěvovat, naše ovečky porodily jehňata a kocour se začal toulat (je to tajemství, ale chodí za holkama, jsou to pěkný kočky). Mě to ale stejně nedalo. Nemůžu myslet na jarní podvinky. Dostala mě trojúhelníková nebo, chcete-li, šestiúhelníková síť.

paličkování v síti

Nejdřív jsem si do ní čmárala různé sněhové vločky. To byly ještě všude kolem závěje a mráz -20 °C. A pak mi ze sítě začaly vystupovat další a další obrazce. Tak si kreslím a od sněhových vloček se posouvám ke květinám. A těším se na sluneční paprsky, které budou zalévat naše jižní místnosti a mně se budou opírat do zad a svítit mi na nitky přišpendlené k herdulce.


3 komentáře:

 1. Twoje koronki klockowe są fenomenalne.
  Nie ma czasu aby to rozgryźć chociaż bardzo mi się podobają.

  OdpovědětVymazat
 2. Take se nemuzu dockat tech jarnich paprsku :)

  OdpovědětVymazat
 3. grazie per la tua gentile visita e delle tue belle parole,complimenti per i tuoi bellissimi lavori,ciao maria antonia

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře nebo připomínky. Budu moc ráda, jestliže se také budete chtít podělit o své rady a zkušenosti.

Thank you for your comments or suggestions. I will be very glad if you also want to share your advice and experience.