PRAVIDLA TOHOTO BLOGU

Dříve, než si stáhnete podvinek nebo začnete paličkovat podle návodů, přečtěte si, prosím tyto řádky.
Všechna paličkovaná díla, podvinky, návody a obrázkové postupy jsou, není-li uvedeno jinak, mé vlastní a totéž platí o fotografiích.
Respektujte, prosím, tedy má autorská práva a dodržujte pravidla tohoto blogu:

1. Fotografie, návody, podvinky nebo text bez mého svolení nekopírujte ani nevyužívejte jinak, než pro své paličkování.

2. Podvinky zde uveřejněné a u kterých je to uvedeno, jsou volně ke stažení, ale pouze pro vaši osobní potřebu, NE KE KOMERČNÍM ÚČELŮM! Paličkujte si pro sebe nebo pro obdarování blízkých, ale pokud si chcete paličkováním vydělávat, musíte si navrhovat své vlastní krajky.

3. Jestliže kdekoliv vystavujete paličkovanou krajku podle podvinku jiného autora, než jste vy sami, je vaší povinností kromě svého jména (krajku pouze realizujete) zmínit i jméno autora návrhu.

Za dodržování těchto tří základních pravidel slušnosti vám nabízím podvinky, za které byste museli všude jinde nejprve zaplatit. Co z toho mám? Dobrý pocit, že podvinky neskončí někde zapomenuté uvnitř notesu, ale přinesou radost i potěšení ještě někomu dalšímu. Věřte ale, a teď jistě nemluvím pouze o sobě, že každého autora velmi mrzí, když vidí, jak někdo jiný sklízí chvály za něho samotného.

Prohledat tento blog

úterý 14. února 2012

Velikonoční vajíčko s dírkovou půdicí a pecičkami

vajíčko s pecičkami


Na třetím vajíčku s dírkovou půdicí jsme si můžete potrénovat vložený řetízek v pásce. Podvinek je stejný, jako u prvního vajíčka.  Na pásku jsem použila 4 páry bílé Moniky - je silnější než perlovka a vajíčko drží lépe tvar. Odstínů lze koupit také dost, ale prodává se po velkých a tím pádem dražších klubkách. Pro vodivý pár jsem použila tenčí bílou nit a pro vložený řetízek 2 páry žluté perlovky. Lépe by to vypadalo, kdyby páry na řetízek byly silnější, než ostatní, ale silnější žlutou jsem neměla po ruce. Tak příště. Kromě zmíněného vloženého řetízku tvoří pásku plátýnko na očka s krouceným vnějším okrajovým párem (vzorník - č.3). Ukončení pásky je stejné jako u prvního vajíčka. Pro vnitřek jsem tentokrát zvolila dírkovou půdici s pecičkami. Paličkují se stejným způsobem jako lísteček, jen se nezačínají ze špičky, ale rovnou se tvarují do čtverečku.

detail peciček

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře nebo připomínky. Budu moc ráda, jestliže se také budete chtít podělit o své rady a zkušenosti.

Thank you for your comments or suggestions. I will be very glad if you also want to share your advice and experience.