PRAVIDLA TOHOTO BLOGU

Dříve, než si stáhnete podvinek nebo začnete paličkovat podle návodů, přečtěte si, prosím tyto řádky.
Všechna paličkovaná díla, podvinky, návody a obrázkové postupy jsou, není-li uvedeno jinak, mé vlastní a totéž platí o fotografiích.
Respektujte, prosím, tedy má autorská práva a dodržujte pravidla tohoto blogu:

1. Fotografie, návody, podvinky nebo text bez mého svolení nekopírujte ani nevyužívejte jinak, než pro své paličkování.

2. Podvinky zde uveřejněné a u kterých je to uvedeno, jsou volně ke stažení, ale pouze pro vaši osobní potřebu, NE KE KOMERČNÍM ÚČELŮM! Paličkujte si pro sebe nebo pro obdarování blízkých, ale pokud si chcete paličkováním vydělávat, musíte si navrhovat své vlastní krajky.

3. Jestliže kdekoliv vystavujete paličkovanou krajku podle podvinku jiného autora, než jste vy sami, je vaší povinností kromě svého jména (krajku pouze realizujete) zmínit i jméno autora návrhu.

Za dodržování těchto tří základních pravidel slušnosti vám nabízím podvinky, za které byste museli všude jinde nejprve zaplatit. Co z toho mám? Dobrý pocit, že podvinky neskončí někde zapomenuté uvnitř notesu, ale přinesou radost i potěšení ještě někomu dalšímu. Věřte ale, a teď jistě nemluvím pouze o sobě, že každého autora velmi mrzí, když vidí, jak někdo jiný sklízí chvály za něho samotného.

Prohledat tento blog

středa 15. února 2012

Paličkované vajíčko s hvězdičkovou výplní

vajíčko s hvězdičkami - návrh V.Cepáková
Paličkované vajíčko - návrh a realizace V.Vepáková


Dírková půdice by nabízela ještě spoustu dalších možností k využití. Třeba se k ní vrátím (až nebudu mít co dělat ). Hodně se ale líbí hvězdičky. Ty jsou malinko složitější na postup, ale čím víc se jich udělá, tím je to pak snazší.

návrh V.Cepáková, podvinek použijte v souladu s pravidly tohoto blogu

Okrajovou pásku jsem zase upaličkovala z plátýnka na očka s vloženým řetízkem. Vybrala jsem si k tomu háčkovací přízi Violu dvou odstínú (bílá - 4p, krémová - 4p + 1p vodivý perlovka) a to jsem udělala naposled. Je sice krásná, hladká, lesklá, ale po natužení a odšpendlení se mi vajíčko trochu pokroutilo. Zřejmě to bylo tím, že příze je dost pružná.

Na vnitřní výplň jsem připevnila 11 párů krémové Violy (dva na obrázku ještě nejsou, ale body ukazují, kam přijdou).
výplň

Začíná se od rozkreslené hvězdičky ve špičce vajíčka (návod). Potom začnu vypracovávat hvězdičky podle sítě postupně zleva doprava.
hvězdičky


U spodní části vajíčka začneme postupně připojovat a odkládat páry, až bude výplň celá. Párů se tam nahromadí celkem hodně na jednom místě, zvolila jsem tedy žebrové uzly k zakončení, jsou úhlednější (ukázané u srdíčka) . Na pravé straně jsem si vzala jednu nitku jako vodivou, kolem které se uzly vážou, a na levé straně po navázání všech nití jsem ji svázala s poslední nití plochým uzlíkem. nitě jsem pak krátce zastřihla.
připojení
uzlíky
zastřižení
vajíčko s hvězdičkami


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře nebo připomínky. Budu moc ráda, jestliže se také budete chtít podělit o své rady a zkušenosti.

Thank you for your comments or suggestions. I will be very glad if you also want to share your advice and experience.