PRAVIDLA TOHOTO BLOGU

Dříve, než si stáhnete podvinek nebo začnete paličkovat podle návodů, přečtěte si, prosím tyto řádky.
Všechna paličkovaná díla, podvinky, návody a obrázkové postupy jsou, není-li uvedeno jinak, mé vlastní a totéž platí o fotografiích.
Respektujte, prosím, tedy má autorská práva a dodržujte pravidla tohoto blogu:

1. Fotografie, návody, podvinky nebo text bez mého svolení nekopírujte ani nevyužívejte jinak, než pro své paličkování.

2. Podvinky zde uveřejněné a u kterých je to uvedeno, jsou volně ke stažení, ale pouze pro vaši osobní potřebu, NE KE KOMERČNÍM ÚČELŮM! Paličkujte si pro sebe nebo pro obdarování blízkých, ale pokud si chcete paličkováním vydělávat, musíte si navrhovat své vlastní krajky.

3. Jestliže kdekoliv vystavujete paličkovanou krajku podle podvinku jiného autora, než jste vy sami, je vaší povinností kromě svého jména (krajku pouze realizujete) zmínit i jméno autora návrhu.

Za dodržování těchto tří základních pravidel slušnosti vám nabízím podvinky, za které byste museli všude jinde nejprve zaplatit. Co z toho mám? Dobrý pocit, že podvinky neskončí někde zapomenuté uvnitř notesu, ale přinesou radost i potěšení ještě někomu dalšímu. Věřte ale, a teď jistě nemluvím pouze o sobě, že každého autora velmi mrzí, když vidí, jak někdo jiný sklízí chvály za něho samotného.

Prohledat tento blog

úterý 14. února 2012

Vložený řetízek

vložený řetízek

Hezký a jednoduchý efekt v pásce. Použijeme na něj dva páry odlišného materiálu, než na ostatní páry včetně vodivého. Může se lišit barvou, sílou materiálu, leskem apod.

A jak na to? Páry, které budou tvořit řetízek, si pěkně urovnáme.

vložený řetízek1

Dvě vnitřní nitě kroutíme takto: levá vnitřní nit jde přes levou vnější nit, pravá vnitřní nit jde přes pravou vnější nit (jeden z mála případů, kdy se kroutí doprava).

vložený řetízek2

Nitě, které jsou nyní uvnitř, zvedneme a pod ně podložíme obě nitě vodivého páru naráz.

vložený řetízek3

Detail.

vložený řetízek4

Dopaličkujeme pásku na okraj a zpět k barevným párům.

vložený řetízek5

Opět kroutíme vnitřní nitě směrem od sebe přes krajní.

vložený řetízek6 

Podložíme vodivý pár pod obě střední.

vložený řetízek7

3 komentáře:

 1. Vlaďko, díky za tento návod. Zkoušela jsem vložený řetízek podle knížky, ale asi jsem tomu špatně rozumněla, kroutila jsem nitě řetízku opačně,vnější jsem vhazovala dovnitř. A pak jsem se divila, že řetízek není tak hezký, jak by měl být. Hned to jdu vyzkoušet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že to jde i opačně. Pak bych ale nezvedala dvě střední nitě, ale nitě okrajové. Řetízek se bude tvořit v opačném směru. Vyzkoušela bych to na silném materiálu, kde by bylo hezky vidět, kam která nit jde.

   Vymazat
 2. Díky, už jsme dlouho nepaličkovala, ale z tvých návodů jsem se naučila zas něco nového. Jen to moje vajíčko bude poněkud dost strakaté. Dva barevné páry se mi totiž rozdělily a jeden šel do poutk a adruhý do výplně. Ale nevadí, velikonoce jsou barevné.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře nebo připomínky. Budu moc ráda, jestliže se také budete chtít podělit o své rady a zkušenosti.

Thank you for your comments or suggestions. I will be very glad if you also want to share your advice and experience.