PRAVIDLA TOHOTO BLOGU

Dříve, než si stáhnete podvinek nebo začnete paličkovat podle návodů, přečtěte si, prosím tyto řádky.
Všechna paličkovaná díla, podvinky, návody a obrázkové postupy jsou, není-li uvedeno jinak, mé vlastní a totéž platí o fotografiích.
Respektujte, prosím, tedy má autorská práva a dodržujte pravidla tohoto blogu:

1. Fotografie, návody, podvinky nebo text bez mého svolení nekopírujte ani nevyužívejte jinak, než pro své paličkování.

2. Podvinky zde uveřejněné a u kterých je to uvedeno, jsou volně ke stažení, ale pouze pro vaši osobní potřebu, NE KE KOMERČNÍM ÚČELŮM! Paličkujte si pro sebe nebo pro obdarování blízkých, ale pokud si chcete paličkováním vydělávat, musíte si navrhovat své vlastní krajky.

3. Jestliže kdekoliv vystavujete paličkovanou krajku podle podvinku jiného autora, než jste vy sami, je vaší povinností kromě svého jména (krajku pouze realizujete) zmínit i jméno autora návrhu.

Za dodržování těchto tří základních pravidel slušnosti vám nabízím podvinky, za které byste museli všude jinde nejprve zaplatit. Co z toho mám? Dobrý pocit, že podvinky neskončí někde zapomenuté uvnitř notesu, ale přinesou radost i potěšení ještě někomu dalšímu. Věřte ale, a teď jistě nemluvím pouze o sobě, že každého autora velmi mrzí, když vidí, jak někdo jiný sklízí chvály za něho samotného.

Prohledat tento blog

pondělí 19. března 2012

Krajka z drátů

Vzor podle časopisu Dorka
Každé Velikonoce buď dostanu, nebo si sama vyrábím vajíčka zdobená drátkem. Základy jsem se kdysi naučila v kurzu paličkování. Je vám to divné? Nemělo by. Tato technika je vlastně také krajka. Nejvíce se podobá šité krajce. Jen k tomu nepotřebuji jehlu, drátkem se šije docela dobře bez ní. A podkladem je to, co chci mít drátkem pošité. Třeba skořápka vajíčka.

Drátek samozřejmě není tak poddajný, jako nit, proto lze využít jen několik základních stehů šité krajky. Jejich kombinací i přidáním korálků ale vznikne nepřeberné množství variant, jak si vajíčko, oblázek nebo i něco jiného udrátovat.

Tutorial na toto vajíčko najdete zde u mě v Ovečkově.Šitou výplní lze dotvořit i tvar, který má drátěnou kostru.
inspirováno knihou Vánoční ozdoby z drátků

Drátovaný výrobek nemusí nutně něco oplétat, může být i samostatným objektem.
košíček je dílem kamarádky Zuzky

Vajíčko obšívala Zuzka, drátěný rám je moje práce

2 komentáře:

  1. Takie cuda można zrobić z cienkiego drutu wystarczy trochę wyobraźni. pozdrawiam

    OdpovědětVymazat
  2. Všechno velikonoční tvoření se ti ,oc vyvedlo, jak paličkované obrázky, tak drátování máš nádherné.A já jsem pořád ještě žádné vajíčko nevyzkoušela...béééééé.

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře nebo připomínky. Budu moc ráda, jestliže se také budete chtít podělit o své rady a zkušenosti.

Thank you for your comments or suggestions. I will be very glad if you also want to share your advice and experience.