PRAVIDLA TOHOTO BLOGU

Dříve, než si stáhnete podvinek nebo začnete paličkovat podle návodů, přečtěte si, prosím tyto řádky.
Všechna paličkovaná díla, podvinky, návody a obrázkové postupy jsou, není-li uvedeno jinak, mé vlastní a totéž platí o fotografiích.
Respektujte, prosím, tedy má autorská práva a dodržujte pravidla tohoto blogu:

1. Fotografie, návody, podvinky nebo text bez mého svolení nekopírujte ani nevyužívejte jinak, než pro své paličkování.

2. Podvinky zde uveřejněné a u kterých je to uvedeno, jsou volně ke stažení, ale pouze pro vaši osobní potřebu, NE KE KOMERČNÍM ÚČELŮM! Paličkujte si pro sebe nebo pro obdarování blízkých, ale pokud si chcete paličkováním vydělávat, musíte si navrhovat své vlastní krajky.

3. Jestliže kdekoliv vystavujete paličkovanou krajku podle podvinku jiného autora, než jste vy sami, je vaší povinností kromě svého jména (krajku pouze realizujete) zmínit i jméno autora návrhu.

Za dodržování těchto tří základních pravidel slušnosti vám nabízím podvinky, za které byste museli všude jinde nejprve zaplatit. Co z toho mám? Dobrý pocit, že podvinky neskončí někde zapomenuté uvnitř notesu, ale přinesou radost i potěšení ještě někomu dalšímu. Věřte ale, a teď jistě nemluvím pouze o sobě, že každého autora velmi mrzí, když vidí, jak někdo jiný sklízí chvály za něho samotného.

Prohledat tento blog

pátek 2. března 2012

Milé kuře, aneb kuřátek není nikdy dost

návrh V.Cepáková, realizace čtenářka blogu Ladislava P.

(Článek byl napsaný a zveřejněný na mém starém blogu už před rokem, ale bylo mi ho líto mazat a nepřestěhovat ho také sem. Protože kuřátek není nikdy dost ;-D.)


Veršovaná pohádka Františka Hrubína. kterou znám od dětství nazpaměť (a to je fakt dlouho), mě jednou inspirovala k nakreslení podvinku kuřátka. Měla jsem s ním ještě další plány, ale na ty zatím nedošlo. Zato došlo k jiným, mnou neplánovaným událostem kolem tohodle pidiobrázku. Téměř před rokem jsem návod na něj zveřejnila tady na blogu (jó, letí to) a poprvé mě u kuřátka oslovila v komentáři Jitka, která se, aniž o tom asi ví, stala jakousi mojí učitelkou nebo vzorem jak si poradit s blogováním. Kuřátko bylo také jakási zkouška, jestli se dá podle internetového návodu upaličkovat jednoduchý obrázek. Kamarádky pak předvedly, že to jde. Do našeho babince nyní přibyly nové členky a jedna z nich přinesla ukázat, co už doma upaličkovala sama. A hádejte, co bylo mezi ostatními krajkami? Kuře

paličkovala Jana Š.

paličkovala Andrea Š.
A nakonec do pohádkové třetice! Kuřátko teď dostalo ke svým skoro ročním narozeninám krásný dárek. Díky Kerachne, se kterou mě svedlo dohromady, jak jinak, opět blogování, se kuřátko vydalo do světa a povedlo se mu dostat se až na stránky krásného časopisu pro krajkářky - Krajka. A co víc! Aby mu to na fotečkách hezky slušelo, vzala si ho do parády osoba nade vše povolaná, krajkářka paní Anna Halíková. A to je pro kuřátko i pro mou maličkost veliká čest a obě, kuře i já, si toho velice vážíme.

Obě kuřátka paličkovala podle mého návrhu Anna Halíková.


kuřátka - paličkovala A.Halíková, návrh V.Cepáková
návrh V.Cepáková, realizace A.Halíková

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře nebo připomínky. Budu moc ráda, jestliže se také budete chtít podělit o své rady a zkušenosti.

Thank you for your comments or suggestions. I will be very glad if you also want to share your advice and experience.