PRAVIDLA TOHOTO BLOGU

Dříve, než si stáhnete podvinek nebo začnete paličkovat podle návodů, přečtěte si, prosím tyto řádky.
Všechna paličkovaná díla, podvinky, návody a obrázkové postupy jsou, není-li uvedeno jinak, mé vlastní a totéž platí o fotografiích.
Respektujte, prosím, tedy má autorská práva a dodržujte pravidla tohoto blogu:

1. Fotografie, návody, podvinky nebo text bez mého svolení nekopírujte ani nevyužívejte jinak, než pro své paličkování.

2. Podvinky zde uveřejněné a u kterých je to uvedeno, jsou volně ke stažení, ale pouze pro vaši osobní potřebu, NE KE KOMERČNÍM ÚČELŮM! Paličkujte si pro sebe nebo pro obdarování blízkých, ale pokud si chcete paličkováním vydělávat, musíte si navrhovat své vlastní krajky.

3. Jestliže kdekoliv vystavujete paličkovanou krajku podle podvinku jiného autora, než jste vy sami, je vaší povinností kromě svého jména (krajku pouze realizujete) zmínit i jméno autora návrhu.

Za dodržování těchto tří základních pravidel slušnosti vám nabízím podvinky, za které byste museli všude jinde nejprve zaplatit. Co z toho mám? Dobrý pocit, že podvinky neskončí někde zapomenuté uvnitř notesu, ale přinesou radost i potěšení ještě někomu dalšímu. Věřte ale, a teď jistě nemluvím pouze o sobě, že každého autora velmi mrzí, když vidí, jak někdo jiný sklízí chvály za něho samotného.

Prohledat tento blog

úterý 6. března 2012

Podvinky v sítích

Toto je reakce na jeden emailový dotaz od Pavly, týkající se sítí, do kterých si kreslím podvinky. Myslím, že odpověď uvítá víc zájemců. A naopak, kdyby měl někdo z vás jiný nápad ohledně geometrických sítí, byla bych ráda, kdyby se se mnou o něj podělil.

Takže geometrické sítě jsem získala díky angličtině. Stačí zadat do vyhledávače obrázků hesla jako math grid nebo geometry grid a můžu si vybírat ze sítí, které jsou původně určené pro geometrii. Sítě si buď vytisknu a kreslím do nich podvinek rukou přes pauzák, nebo je vložím jako pozadí do grafického programu (používám CorelDRAW) a pomocí kreslících nástrojů nakreslím vzor. Grafický program je samozřejmě přesnější, můžu si jednotlivá místa zvětšit, opravovat případné chyby nebo vzor obmněňovat, přepracovat, ... Výsledek pak múžu tisknout, kolikrát chci. Vločka vznikla v síti z rovnostranných trojúhelníků (triangle grid). Tahle síť nabízí spoustu možností, mám už v ní nakreslené další podvinky. Jen mít čas je upaličkovat ;-)).


1 komentář:

  1. Skvělý nápad se sítěmi. Já používám jen čtverečkovou a zrcátko. Úžasný a poučný blog. Musím častěji pro inspiraci ...... Světlana

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře nebo připomínky. Budu moc ráda, jestliže se také budete chtít podělit o své rady a zkušenosti.

Thank you for your comments or suggestions. I will be very glad if you also want to share your advice and experience.