PRAVIDLA TOHOTO BLOGU

Dříve, než si stáhnete podvinek nebo začnete paličkovat podle návodů, přečtěte si, prosím tyto řádky.
Všechna paličkovaná díla, podvinky, návody a obrázkové postupy jsou, není-li uvedeno jinak, mé vlastní a totéž platí o fotografiích.
Respektujte, prosím, tedy má autorská práva a dodržujte pravidla tohoto blogu:

1. Fotografie, návody, podvinky nebo text bez mého svolení nekopírujte ani nevyužívejte jinak, než pro své paličkování.

2. Podvinky zde uveřejněné a u kterých je to uvedeno, jsou volně ke stažení, ale pouze pro vaši osobní potřebu, NE KE KOMERČNÍM ÚČELŮM! Paličkujte si pro sebe nebo pro obdarování blízkých, ale pokud si chcete paličkováním vydělávat, musíte si navrhovat své vlastní krajky.

3. Jestliže kdekoliv vystavujete paličkovanou krajku podle podvinku jiného autora, než jste vy sami, je vaší povinností kromě svého jména (krajku pouze realizujete) zmínit i jméno autora návrhu.

Za dodržování těchto tří základních pravidel slušnosti vám nabízím podvinky, za které byste museli všude jinde nejprve zaplatit. Co z toho mám? Dobrý pocit, že podvinky neskončí někde zapomenuté uvnitř notesu, ale přinesou radost i potěšení ještě někomu dalšímu. Věřte ale, a teď jistě nemluvím pouze o sobě, že každého autora velmi mrzí, když vidí, jak někdo jiný sklízí chvály za něho samotného.

Prohledat tento blog

čtvrtek 24. května 2012

Poslední předprázdninové

kytičku navrhla  a paličkovala Zdeňka Š - 10 let

Poslední dobou nějak nemám co ukázat z krajek od dětí. Jakmile práci dokončí, honem si ji odnáší domů a když nemám při ruce fotoaparát, mám smůlu. Pro letošní školní rok jsme se už rozloučili. Bylo to pro mě smutné. Odcházejí mi věrná děvčata, která mě kroužkem paličkování provázely od samého začátku asi šest let. Bez nich už to nebude ono. Vím, že je paličkování dostalo, stejně jako mě. Že už bude navždy jejich koníčkem a že ony ponesou dál tuhle tradici a možná jednou budou učit svoje děti nebo vnoučata, jak že se to s těmi paličkami motá. A kdyby ne, mám alespoň dobrý pocit z toho, že netrávily svůj volný čas zbytečným poflakováním kdesi a věnovaly ho krajce.
Doufám, že dorůstající drobotina z našeho kroužku odcházející děvčata brzy svou pílí dožene a že pro naše nadšení získáme ještě další. A tyhle obrázky nebudou poslední, co tu od dětí ukazuji.Tohle je celoroční Sofinčina práce. Motýlí holčičku si nakreslila už v první třídě, to ještě trénovala základy technik. Paličkovala ji po chvilkách letos a hrdě si ji na závěr nesla domů.
návrh a realizace Sofie V. - 8 let
návrh Anna M.15 let, realizace Markéta S. - 9 let

 Pár obrázků nehotových krajek. S těmi hotovými mi utekly ještě před vyfocením.

podle mého návrhu paličkuje 8letá Alenka D.

návrh a realizace Zdeňka Š - 10 let

podle mého návrhu paličkovala 9letá Andrea H.

A poslední obrázek paličkovala podle mého návrhu odcházející 15letá Pavla M.

4 komentáře:

 1. Holky jsou šikovné, ty malé dorostou a zase se s nimi budeš špatně loučit..

  OdpovědětVymazat
 2. complimenti è bello vedere ragazze giovani lavorare il merletto.
  Cristina

  OdpovědětVymazat
 3. Ano,bolí to.Ano, těší když se vrací a ony se vrátí. A s nimi další generace krajkářek. Bohatství které jsi získala během těch let s nimi je ... A určitě i ony si odnesly, udělají tě " babičkou".Máš můj obdiv Marjánka z Jesu

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře nebo připomínky. Budu moc ráda, jestliže se také budete chtít podělit o své rady a zkušenosti.

Thank you for your comments or suggestions. I will be very glad if you also want to share your advice and experience.