PRAVIDLA TOHOTO BLOGU

Dříve, než si stáhnete podvinek nebo začnete paličkovat podle návodů, přečtěte si, prosím tyto řádky.
Všechna paličkovaná díla, podvinky, návody a obrázkové postupy jsou, není-li uvedeno jinak, mé vlastní a totéž platí o fotografiích.
Respektujte, prosím, tedy má autorská práva a dodržujte pravidla tohoto blogu:

1. Fotografie, návody, podvinky nebo text bez mého svolení nekopírujte ani nevyužívejte jinak, než pro své paličkování.

2. Podvinky zde uveřejněné a u kterých je to uvedeno, jsou volně ke stažení, ale pouze pro vaši osobní potřebu, NE KE KOMERČNÍM ÚČELŮM! Paličkujte si pro sebe nebo pro obdarování blízkých, ale pokud si chcete paličkováním vydělávat, musíte si navrhovat své vlastní krajky.

3. Jestliže kdekoliv vystavujete paličkovanou krajku podle podvinku jiného autora, než jste vy sami, je vaší povinností kromě svého jména (krajku pouze realizujete) zmínit i jméno autora návrhu.

Za dodržování těchto tří základních pravidel slušnosti vám nabízím podvinky, za které byste museli všude jinde nejprve zaplatit. Co z toho mám? Dobrý pocit, že podvinky neskončí někde zapomenuté uvnitř notesu, ale přinesou radost i potěšení ještě někomu dalšímu. Věřte ale, a teď jistě nemluvím pouze o sobě, že každého autora velmi mrzí, když vidí, jak někdo jiný sklízí chvály za něho samotného.

Prohledat tento blog

neděle 24. června 2012

Čtyřikrát stejně a přece jinak


Léto se rychle přiblížilo a s ním i pauza mezi našimi společnými babincovými sedánky nad herdulkou. Co si tak ještě na poslední chvíli spolu vyzkoušet? Ještě jsme nepaličkovaly dečku. Chtělo by to nějakou jednodušší, ne moc složitou na techniku vypracování :-D V knize Russkoje kruževo jsme objevili podvinek pro jednu, co vypadala krásně a ani ne moc složitě. Pak se ukázalo, že zas tak jednoduchá nebyla. Ale zvládly jsme to. A každá po svém.


Řekla bych, že každá krajkářka zaplétá do krajkoví kousek své duše. Každá z nás má nějaké nálady a pocity, které se projevují při výběru barev i materiálu. Momentální stav mysli se zase projevuje v kvalitě provedení. Někdy paličky jen frčí a jindy se neustále zastavuje, hloubá nebo i párá.


Možná se dají všechny naše pocity z našich krajek vyčíst. A která z nich by vyhovovala vaší náladě?


2 komentáře:

  1. Bonjour de France.
    Félicitations pour vos ouvrages.

    Bernadette

    OdpovědětVymazat
  2. Je až s podivem, jak každá barevná varianta dělá dojem úplně jiného vzoru. Každopádně všechny jsou úžasné !

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře nebo připomínky. Budu moc ráda, jestliže se také budete chtít podělit o své rady a zkušenosti.

Thank you for your comments or suggestions. I will be very glad if you also want to share your advice and experience.