PRAVIDLA TOHOTO BLOGU

Dříve, než si stáhnete podvinek nebo začnete paličkovat podle návodů, přečtěte si, prosím tyto řádky.
Všechna paličkovaná díla, podvinky, návody a obrázkové postupy jsou, není-li uvedeno jinak, mé vlastní a totéž platí o fotografiích.
Respektujte, prosím, tedy má autorská práva a dodržujte pravidla tohoto blogu:

1. Fotografie, návody, podvinky nebo text bez mého svolení nekopírujte ani nevyužívejte jinak, než pro své paličkování.

2. Podvinky zde uveřejněné a u kterých je to uvedeno, jsou volně ke stažení, ale pouze pro vaši osobní potřebu, NE KE KOMERČNÍM ÚČELŮM! Paličkujte si pro sebe nebo pro obdarování blízkých, ale pokud si chcete paličkováním vydělávat, musíte si navrhovat své vlastní krajky.

3. Jestliže kdekoliv vystavujete paličkovanou krajku podle podvinku jiného autora, než jste vy sami, je vaší povinností kromě svého jména (krajku pouze realizujete) zmínit i jméno autora návrhu.

Za dodržování těchto tří základních pravidel slušnosti vám nabízím podvinky, za které byste museli všude jinde nejprve zaplatit. Co z toho mám? Dobrý pocit, že podvinky neskončí někde zapomenuté uvnitř notesu, ale přinesou radost i potěšení ještě někomu dalšímu. Věřte ale, a teď jistě nemluvím pouze o sobě, že každého autora velmi mrzí, když vidí, jak někdo jiný sklízí chvály za něho samotného.

Prohledat tento blog

čtvrtek 12. července 2012

Sáček na levanduli - dokončení

návrh a vypracování V.Cepáková

Po upaličkování obou kraječek - okrajové i srdíčka zbývá jen obě krajky přišít a došít sáček.


Nejprve jsem si k ještě nesešitému plátnu přistehovala srdíčko.
nastehování na podklad

Bavlnkou jsem potom srdíčko přišila stehem - krokvičkou, takže na lícové straně není téměř nic poznat a z rubové strany budu mít okraj kolem vnitřní sítě srdíčka začištěný.

rub-krokvička

Po došití jsem opatrně odstříhla vnitřní srdíčko z plátna tak, abych si neprostříhla krajku z lícové strany.
vystřižení

Krokvičkou jsem přišila i okrajovou krajku k hornímu okraji sáčku. Potom jsem sáček sešila a zároveň začistila obnitkovým stehem.

ruční obšití

Teprve potom přišlo na řadu spojení obou okrajů horní okrajové krajky. Konce jsem po spojení zapošila dovnitř sáčku, někdy se totiž uzlíky mají tendenci při praní rozvazovat.
Nakonec jsem si upaličkovala šňůrku na převázání z lístečků a řetízku. A teď už zbývá jen nasušit levanduli. Stihla jsem to dříve, než rozkvetla naplno.

sáček4

4 komentáře:

 1. Vlaďko, prošla jsem tvé články a tvé práce jsou překrásné. Moc se mi líbil ten šperk na krk. Poprala ses s tím opravdu skvěle. Srdíčko se mi líbí, celý sáček působí jemně a romaticky.

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 3. Tak to je naprostá romantická pohádka !!!

  OdpovědětVymazat
 4. Vlaďko, jakpak se máš? práce koukám přibývají, ale co taška, už na ní pracuješ? Srdíčko je dokonalé akdyž přičichnu, úplně cítím tu vůni levandule. Nepojedeš zase někdy do Prahy?

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře nebo připomínky. Budu moc ráda, jestliže se také budete chtít podělit o své rady a zkušenosti.

Thank you for your comments or suggestions. I will be very glad if you also want to share your advice and experience.