PRAVIDLA TOHOTO BLOGU

Dříve, než si stáhnete podvinek nebo začnete paličkovat podle návodů, přečtěte si, prosím tyto řádky.
Všechna paličkovaná díla, podvinky, návody a obrázkové postupy jsou, není-li uvedeno jinak, mé vlastní a totéž platí o fotografiích.
Respektujte, prosím, tedy má autorská práva a dodržujte pravidla tohoto blogu:

1. Fotografie, návody, podvinky nebo text bez mého svolení nekopírujte ani nevyužívejte jinak, než pro své paličkování.

2. Podvinky zde uveřejněné a u kterých je to uvedeno, jsou volně ke stažení, ale pouze pro vaši osobní potřebu, NE KE KOMERČNÍM ÚČELŮM! Paličkujte si pro sebe nebo pro obdarování blízkých, ale pokud si chcete paličkováním vydělávat, musíte si navrhovat své vlastní krajky.

3. Jestliže kdekoliv vystavujete paličkovanou krajku podle podvinku jiného autora, než jste vy sami, je vaší povinností kromě svého jména (krajku pouze realizujete) zmínit i jméno autora návrhu.

Za dodržování těchto tří základních pravidel slušnosti vám nabízím podvinky, za které byste museli všude jinde nejprve zaplatit. Co z toho mám? Dobrý pocit, že podvinky neskončí někde zapomenuté uvnitř notesu, ale přinesou radost i potěšení ještě někomu dalšímu. Věřte ale, a teď jistě nemluvím pouze o sobě, že každého autora velmi mrzí, když vidí, jak někdo jiný sklízí chvály za něho samotného.

Prohledat tento blog

pondělí 5. listopadu 2012

Variace na jeden podvinek


Když už byl podvinek na herduli a dírky pro vpich špendlíků vypíchané, namotala jsem si paličky znovu. Ale nikdy se mi nechce vstupovat dvakrát do stejné řeky. Zkusila jsem si hrát - se stejným počtem párů a stejným poměrem barevných nití, jen pokaždé změnou techniky vypracování vznikla další tři jablíčka.

plátýnko s okrajem za dva páry - špendlík se vpichuje do středu okrajového plátýnka

plátýnko s okrajem za dva páry - špendlík se vpichuje pod oba vodivé páry

plátýnko na očka s krouceným vodivým párem

polohod s okrajem z plátýnka, lístek je z plátýnka s okrajem za dva páry

8 komentářů:

 1. Minulé jablíčko mě nenalákalo, zato ta dnešní už nejspíš ano. Původně jsem se chystala háčkovat zvonečky, ale myslím, že napřed zkusím upaličkovat jablíčka(o:

  OdpovědětVymazat
 2. hraju si s "jednoduchou" hvězdičkou :-) Asi bude chumelenice.

  OdpovědětVymazat
 3. Tak už jsou dvě jablíčka na balkoně a schnou, uvidíme, jestli budou fotogenická. Na papír se jich vešlo šest, tak budu dělat ještě čtyři, ale dneska ne, dneska toho bylo už dost.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak je jich šest, zítra sundám poslední z válce (válec půjde na renovaci, jablíčka ho dodrbala a už z něj padají piliny). Některá jsou povedenější, jiná méně, pikotky jsem dělala poprvé a nekoukla se na návod, tak nečekej žádný zázrak(o:

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře nebo připomínky. Budu moc ráda, jestliže se také budete chtít podělit o své rady a zkušenosti.

Thank you for your comments or suggestions. I will be very glad if you also want to share your advice and experience.