PRAVIDLA TOHOTO BLOGU

Dříve, než si stáhnete podvinek nebo začnete paličkovat podle návodů, přečtěte si, prosím tyto řádky.
Všechna paličkovaná díla, podvinky, návody a obrázkové postupy jsou, není-li uvedeno jinak, mé vlastní a totéž platí o fotografiích.
Respektujte, prosím, tedy má autorská práva a dodržujte pravidla tohoto blogu:

1. Fotografie, návody, podvinky nebo text bez mého svolení nekopírujte ani nevyužívejte jinak, než pro své paličkování.

2. Podvinky zde uveřejněné a u kterých je to uvedeno, jsou volně ke stažení, ale pouze pro vaši osobní potřebu, NE KE KOMERČNÍM ÚČELŮM! Paličkujte si pro sebe nebo pro obdarování blízkých, ale pokud si chcete paličkováním vydělávat, musíte si navrhovat své vlastní krajky.

3. Jestliže kdekoliv vystavujete paličkovanou krajku podle podvinku jiného autora, než jste vy sami, je vaší povinností kromě svého jména (krajku pouze realizujete) zmínit i jméno autora návrhu.

Za dodržování těchto tří základních pravidel slušnosti vám nabízím podvinky, za které byste museli všude jinde nejprve zaplatit. Co z toho mám? Dobrý pocit, že podvinky neskončí někde zapomenuté uvnitř notesu, ale přinesou radost i potěšení ještě někomu dalšímu. Věřte ale, a teď jistě nemluvím pouze o sobě, že každého autora velmi mrzí, když vidí, jak někdo jiný sklízí chvály za něho samotného.

Prohledat tento blog

pátek 7. prosince 2012

Taštičky, kabeličky a mobilničky


Pokud si pravidelní návštěvníci blogu povšimli , že už se tu dlouho neobjevila žádná dětská práce, není to proto, že by moje holčičky nic nedělaly. Naopak! Měly práce až nad hlavu. Letošní práci v kroužku jsme začali netradičně - plstěním.

Nejprve taková kolektivní práce, protože vyrobit si za mokra plsť je docela dřina. Z hotové plsti se nastříhaly taštičky rozličných tvarů. Na každé z nich vznikl z barevných kousků vlny vzor, ať už záměrně nebo náhodně. Důležité bylo, že na tomto podkladu pak vznikaly přes folii vzory pro paličkovanou krajku. Každá z děvčat navrhovala vzor podle své chutě i dovedností. Pak se paličkovalo, šilo, vyšívalo, kroutila se šňůrka,... Prostě práce na dva měsíce. Ale takovou radost a potěšení z vlastní práce jsem už dlouho neviděla. Taky zdravou pýchu a těžké rozhodování nakonec - ponechat si nebo darovat? Některé jsou už hotové a jiné složitější se ještě dokončují, a tak zatím ukážu těch několik prvních. 
4 komentáře:

 1. No nádhera, zvlášť za motýlka chválím. A na ukázku posílám první pokus paličkování snad nových paličkářek.
  http://www.zsstraz.cz/index.php?p=529

  OdpovědětVymazat
 2. Díky za pozvání, bylo opravdu na co koukat. Naše holky by vám záviděly toho mužského zástupce, to se nám ještě nepovedlo, zlákat nějakého kluka. Moc se mi líbil celý váš den řemesel, máte tam u vás šikulky - dospělé i děti. Akcím toho druhu moc fandím, myslím, že taková práce s dětmi má velký význam pro jejich další život. Vím, zní to jako děsná fráze, ale ruce má člověk od toho, aby něco dělaly.

  OdpovědětVymazat
 3. Já jsem jen rodinná příslušnice, s akcí nemám nic společného. Klukovi se prý jeho motanec líbil, myslím, že je mezi dílky dobře poznat.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře nebo připomínky. Budu moc ráda, jestliže se také budete chtít podělit o své rady a zkušenosti.

Thank you for your comments or suggestions. I will be very glad if you also want to share your advice and experience.