PRAVIDLA TOHOTO BLOGU

Dříve, než si stáhnete podvinek nebo začnete paličkovat podle návodů, přečtěte si, prosím tyto řádky.
Všechna paličkovaná díla, podvinky, návody a obrázkové postupy jsou, není-li uvedeno jinak, mé vlastní a totéž platí o fotografiích.
Respektujte, prosím, tedy má autorská práva a dodržujte pravidla tohoto blogu:

1. Fotografie, návody, podvinky nebo text bez mého svolení nekopírujte ani nevyužívejte jinak, než pro své paličkování.

2. Podvinky zde uveřejněné a u kterých je to uvedeno, jsou volně ke stažení, ale pouze pro vaši osobní potřebu, NE KE KOMERČNÍM ÚČELŮM! Paličkujte si pro sebe nebo pro obdarování blízkých, ale pokud si chcete paličkováním vydělávat, musíte si navrhovat své vlastní krajky.

3. Jestliže kdekoliv vystavujete paličkovanou krajku podle podvinku jiného autora, než jste vy sami, je vaší povinností kromě svého jména (krajku pouze realizujete) zmínit i jméno autora návrhu.

Za dodržování těchto tří základních pravidel slušnosti vám nabízím podvinky, za které byste museli všude jinde nejprve zaplatit. Co z toho mám? Dobrý pocit, že podvinky neskončí někde zapomenuté uvnitř notesu, ale přinesou radost i potěšení ještě někomu dalšímu. Věřte ale, a teď jistě nemluvím pouze o sobě, že každého autora velmi mrzí, když vidí, jak někdo jiný sklízí chvály za něho samotného.

Prohledat tento blog

neděle 10. února 2013

Paličkovací středa

návrh Zdeňka - 10 let, realizace Ája - 9 let
 Vypadá to, jako by se u nás nic nedělo, ale opak je pravdou. Já mám na herduli našpendlenou rozsáhlejší práci, ke které se dostanu jen občas. Krajkářky z babince jsou na tom podobně, ale jsou daleko pilnější než já. A děvčata z kroužku vytrvale dokončují krajky určené k aplikaci na jejich vlastnoručně uplstěné taštičky.


návrh a realizace Petra P. - 14 let

 


Většina dívek už se ale pustila do další práce. Náš nováček - Nikola projevila ihned talent. Po pár lekcích už zvládá plátýnko na výbornou.


Markéta chodí do kroužku už 4. rok. Zvládá nové techniky s lehkostí a ani cuchanina pro ni nebyl problém.


A tady  je Andrejčina dokončená krajka. Zbývá už jen našít ji na tašku.
návrh a realizace Andrea - 10 let

11 komentářů:

 1. Cuchaninu neznám, vypadá velmi zajímavě, brzo nastuduju(o:

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jeden čas jsem cuchaninu obdivovala u různých krajkářek a chtěla se ji naučit. Když už jsem to konečně uměla, přišlo mi, že už je nějak přecuchaninováno, že v každé nové krajce se objeví alespoň kousek cuchání :-D. Přestala mě bavit. Technika je to zajímavá, zvlášť když se použije materiál různé síly nebo barvy. Je ale náročná na soustředění a každá chybka je v ní vidět. Markéta tam má také jednu řadu špatně, ale všimla jsem si toho teprve až na fotce, tak to není tak zlé. My jsme si teď v babinci taky trochu zacuchaly, mimo jiné techniky. Možná ukážu ke konci týdne.

   Vymazat
  2. Aha, tak ona ta plátýnková řada tam není správně, tak to budu muset najít nějaké jiné pravidlo, než to, že se jen chaoticky střídají plátýnková a polovodová vazba(o:

   Vymazat
  3. Chaoticky ne, střídá se to šachovnicově, přičemž před plátnem se vždycky kroutí.

   Vymazat
 2. Koukám, že tady se nezahálí. Na cuchaninu se tedy ještě necítím, i když vypadá velmi zajímavě. Ale právě teď jsem odšpendlila přesně toho ptáčka jako je tady v modré, jen ho mám v zelené barvě =) Těším se na další články. Adéla

  OdpovědětVymazat
 3. Zdravím,děti jsou šikovné a cuchaninu jsem taky nedělala a těším se jak na ni.
  Marjánka z Jesu

  OdpovědětVymazat
 4. Zdravím Vlaďko, cuchaninu jsem zkoušela, ale moc to nedopadlo, jaksi jsem se v tom střídání zamotala, opravdu to chce velké soustředění. Ale když se podaří, je to moc hezká technika. Děvčata z kroužku jsou šikovná, na to kolik je jim let, obdivuju jejich nadání.

  OdpovědětVymazat
 5. Potrénovala jsem na nově restaurovaném válci (neuvěřitelné, že jsem do teď měla ten svůj první - už z něj ale lezly piliny(o.)
  Střídání mi problém nedělá, ale utahování je u této techniky poněkud náročnější.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. taky se často divím, na čem všem a s čím vším jsem dříve paličkovala, jen abych vůbec mohla paličkovat (:o/

   Vymazat
 6. That little purse is so cute. I love bobbin lace.

  OdpovědětVymazat
 7. Underbara kreationer i en underbar blogg! Jag är glad att jag hittade din blogg eftersom från idag skall din blogg vara en av mina favoriter och jag hoppas det blir samma med dig! Hälsningar Ileana!

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře nebo připomínky. Budu moc ráda, jestliže se také budete chtít podělit o své rady a zkušenosti.

Thank you for your comments or suggestions. I will be very glad if you also want to share your advice and experience.