PRAVIDLA TOHOTO BLOGU

Dříve, než si stáhnete podvinek nebo začnete paličkovat podle návodů, přečtěte si, prosím tyto řádky.
Všechna paličkovaná díla, podvinky, návody a obrázkové postupy jsou, není-li uvedeno jinak, mé vlastní a totéž platí o fotografiích.
Respektujte, prosím, tedy má autorská práva a dodržujte pravidla tohoto blogu:

1. Fotografie, návody, podvinky nebo text bez mého svolení nekopírujte ani nevyužívejte jinak, než pro své paličkování.

2. Podvinky zde uveřejněné a u kterých je to uvedeno, jsou volně ke stažení, ale pouze pro vaši osobní potřebu, NE KE KOMERČNÍM ÚČELŮM! Paličkujte si pro sebe nebo pro obdarování blízkých, ale pokud si chcete paličkováním vydělávat, musíte si navrhovat své vlastní krajky.

3. Jestliže kdekoliv vystavujete paličkovanou krajku podle podvinku jiného autora, než jste vy sami, je vaší povinností kromě svého jména (krajku pouze realizujete) zmínit i jméno autora návrhu.

Za dodržování těchto tří základních pravidel slušnosti vám nabízím podvinky, za které byste museli všude jinde nejprve zaplatit. Co z toho mám? Dobrý pocit, že podvinky neskončí někde zapomenuté uvnitř notesu, ale přinesou radost i potěšení ještě někomu dalšímu. Věřte ale, a teď jistě nemluvím pouze o sobě, že každého autora velmi mrzí, když vidí, jak někdo jiný sklízí chvály za něho samotného.

Prohledat tento blog

pondělí 20. ledna 2014

Pavučinová krása

Kdo neviděl nebo se nestihl podívat, určitě si nenechte ujít v televizním archivu Folkloriky pořad


Stojí za zhlédnutí. Podívala jsem se na něj už dvakrát a určitě to nebylo naposledy. Jsem moc ráda, že nám česká televize dala možnost nahlédnout pod ruce krajkářek z pošumaví, o kterých jinak, kromě sedlické krajky, není moc slyšet. Díky všem z pořadu za milá a upřímná slova.


3 komentáře:

  1. Překvapuje mě, že se tam paličkuje opravdu sukýnkovými paličkami, mně děda ze Šumavy vysoustružil podobné těm, co jsou v pořadu v čase 2:24. S těmi skunýkovými mi to prostě nejde. Díky za odkaz, zajímavý pohled.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Měla jsem také sukýnkové, abych jako měla profesionální pomůcku, ale vůbec mi nevyhovovaly, už jsem prostě měla zajetý jiný způsob držení paliček, zvláště u lístečků. Po letech jsem si dovolila víc utratit a nakoupila si sadu švestkových paliček z Vamberka a s těmi jsem spokojená. Určitě je to o tom, na co je kdo zvyklý. Nit si nešpiním, když je namotaná těsně pod hlavičkou, tam nesahám, takže mi sukýnky nechybí.

      Vymazat

Děkuji za vaše komentáře nebo připomínky. Budu moc ráda, jestliže se také budete chtít podělit o své rady a zkušenosti.

Thank you for your comments or suggestions. I will be very glad if you also want to share your advice and experience.