PRAVIDLA TOHOTO BLOGU

Dříve, než si stáhnete podvinek nebo začnete paličkovat podle návodů, přečtěte si, prosím tyto řádky.
Všechna paličkovaná díla, podvinky, návody a obrázkové postupy jsou, není-li uvedeno jinak, mé vlastní a totéž platí o fotografiích.
Respektujte, prosím, tedy má autorská práva a dodržujte pravidla tohoto blogu:

1. Fotografie, návody, podvinky nebo text bez mého svolení nekopírujte ani nevyužívejte jinak, než pro své paličkování.

2. Podvinky zde uveřejněné a u kterých je to uvedeno, jsou volně ke stažení, ale pouze pro vaši osobní potřebu, NE KE KOMERČNÍM ÚČELŮM! Paličkujte si pro sebe nebo pro obdarování blízkých, ale pokud si chcete paličkováním vydělávat, musíte si navrhovat své vlastní krajky.

3. Jestliže kdekoliv vystavujete paličkovanou krajku podle podvinku jiného autora, než jste vy sami, je vaší povinností kromě svého jména (krajku pouze realizujete) zmínit i jméno autora návrhu.

Za dodržování těchto tří základních pravidel slušnosti vám nabízím podvinky, za které byste museli všude jinde nejprve zaplatit. Co z toho mám? Dobrý pocit, že podvinky neskončí někde zapomenuté uvnitř notesu, ale přinesou radost i potěšení ještě někomu dalšímu. Věřte ale, a teď jistě nemluvím pouze o sobě, že každého autora velmi mrzí, když vidí, jak někdo jiný sklízí chvály za něho samotného.

Prohledat tento blog

sobota 15. února 2014

Zakončování - Obrázek ze stříhané krajky, 2. díl

Zakončení do řetízku
Minule jsem zakončovala list osiky tak, aby se jednotlivé uzlíky nehromadily na jednom místě, byly schované uvnitř krajky a tedy co nejméně nápadné.

Na druhém listu osiky jsem použila zakončení do řetízku. Jedná se o postupné přidávání párů k okrajovému, které spolu splétám do řetízku.


Na samém začátku je to řetízek ze dvou párů.

Přidáním třetího páru splétám krátký úsek k dalšímu páru jako řetízek ze tří párů.

Když přicházím k místu připojení čtvrtého páru, snažím se, aby v trojici párů z řetízku byl uprostřed pár, který vstoupil do ukončování jako první, tedy aby to byl pár, který je do řetízku co nejvíce zapletený. Ten z práce odložím a apřidám následující pár z krajky. Opět paličkuji řetízek ze tří párů až k místu dalšího odložení středního páru a připojení následujícího.

Každý pár, který chci ukončit, je tedy po určitý úsek pevně zapletený do řetízku a není třeba ho ještě navíc uzlit. Na konci práce mi zbyly tři páry. Jeden z nich jsem zauzlila, v úžlabí listu to nebude vidět, a s ostatními budu pokračovat v příští práci. 

Všechny odložené páry jsem odstříhla těsně u řetízku. 

U obrazové krajky je toto zakončení určitě dostatečné. Nemělo by povolit. Viděla jsem takto zakončovat i krajku, která se bude nosit a prát. S tím vlastní zkušenost nemám, ale věřím, že to bude držet.

Doufám, že jsem zase něco málo pomohla, a příště se spolu podíváme na další část obrázku a její ukončení.

2 komentáře:

  1. Děkuju. Tenhle způsob jsem neznala. Určitě vyzkouším.

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře nebo připomínky. Budu moc ráda, jestliže se také budete chtít podělit o své rady a zkušenosti.

Thank you for your comments or suggestions. I will be very glad if you also want to share your advice and experience.