PRAVIDLA TOHOTO BLOGU

Dříve, než si stáhnete podvinek nebo začnete paličkovat podle návodů, přečtěte si, prosím tyto řádky.
Všechna paličkovaná díla, podvinky, návody a obrázkové postupy jsou, není-li uvedeno jinak, mé vlastní a totéž platí o fotografiích.
Respektujte, prosím, tedy má autorská práva a dodržujte pravidla tohoto blogu:

1. Fotografie, návody, podvinky nebo text bez mého svolení nekopírujte ani nevyužívejte jinak, než pro své paličkování.

2. Podvinky zde uveřejněné a u kterých je to uvedeno, jsou volně ke stažení, ale pouze pro vaši osobní potřebu, NE KE KOMERČNÍM ÚČELŮM! Paličkujte si pro sebe nebo pro obdarování blízkých, ale pokud si chcete paličkováním vydělávat, musíte si navrhovat své vlastní krajky.

3. Jestliže kdekoliv vystavujete paličkovanou krajku podle podvinku jiného autora, než jste vy sami, je vaší povinností kromě svého jména (krajku pouze realizujete) zmínit i jméno autora návrhu.

Za dodržování těchto tří základních pravidel slušnosti vám nabízím podvinky, za které byste museli všude jinde nejprve zaplatit. Co z toho mám? Dobrý pocit, že podvinky neskončí někde zapomenuté uvnitř notesu, ale přinesou radost i potěšení ještě někomu dalšímu. Věřte ale, a teď jistě nemluvím pouze o sobě, že každého autora velmi mrzí, když vidí, jak někdo jiný sklízí chvály za něho samotného.

Prohledat tento blog

neděle 4. března 2012

Sněhová vločka

návrh a provedení V.Cepáková
 Začala jsem, když za okny mrzlo až praštělo, jak se říká. A praštělo skutečně. Večer jsme slýchali od rybníků neskutečné zvuky, jakoby ani nepatřily na tuto planetu.. Byly to zvuky praskajícího ledu, jehož hmota neustále narůstala, kdežto hladina rybníku byla stále stejná. V obrovských puklinách, které okamžitě znovu zmrzly, pak mráz zasadil nádherné květy a po lesklém ledu roztrousil ledová peříčka. Bylo to překrásné a inspirující. Možná se mi už v životě nenaskytne příležitost vidět znovu něco tak pěkného. I tak tahle přehlídka ledové krásy trvala jen několik dní, než ji zasypal sníh.  Ale mně zůstalo alespoň několik snímků a puzení tuhle krásu spoutat do krajky. Toto je první pokus. Vločka poputuje jako dárek do země, do části, kde si moc sněhu ani mrazu neužijí. Chladit nebude, ale alespoň trochu zimu připomene.
Pro Marjánku z Jesu - tady jsem použila třetí typ pikotek. Myslím, že se to sem docela hodilo.

4 komentáře:

Děkuji za vaše komentáře nebo připomínky. Budu moc ráda, jestliže se také budete chtít podělit o své rady a zkušenosti.

Thank you for your comments or suggestions. I will be very glad if you also want to share your advice and experience.